SEZNAM SONGŮ sobotního semifinále Tváře: Nahý Brad Pitt, španělská bomba a speciální číslo bývalých účastníků

Sobotní pokračování páté řady show Tvoje tvář má známý hlas bude opět stát za to! Na jaké songy se můžete v semifinále těšit? A jakými proměnami vás osmička soutěžících pobavit? Podívejte se!

tvoje tvář má známý hlas

Ondřej Ruml, Jan Kopečný, Markéta Konvičková a Anička Slováčková jako One Direction - One Way Or Another
Jsou tak mladí a tak úspěšní. One Direction doslova válcovali dívčí dušičky. Nejenže jim to dobře zpívá, ale také se na ně i moc hezky kouká, co si budeme povídat. Jak všichni ale víme, to bláznovství kolem nich bylo jen dočasné. Nyní už všichni kluci válcují hitparády sólovou tvorbou. Coververze hitu od Blondie "One Way Or Another" navíc posloužila pro dobrou věc - všechen výtěžek z prodejů byl věnován nadaci Comic Relief, která částkou podpořila Afriku a její rozvojové země.

Robert Jašków jako Brian Johnson z AC/DC - Thunderstruck
AC/DC není jen označením usměrňovače střídavého proudu. V roce 1973 se stala labelem australské hardrockové kapely, která do vás nekompromisně napumpuje energii několika Temelínů. V sedmdesátých letech slavila úspěchy po boku takových velikánů, jako Led Zeppelin, Black Sabath nebo Deep Purple. Donedávna prakticky bez pauzy zásobovala celý hudební svět funkční, jednoduchou a o to víc údernou muzikou. Z hlediska zvukového uchopení není nahrávka nijak objevná, ani neposouvá zvukařské umění k vyšším metám. Vše je podřízeno jedinému cíli. Vyrobit jasnou údernou šlapavou pecku s tahem na bránu a eliminovat vše, co by tuto koncepci mohlo jakkoli narušit. To Roberta čeká další masakr!

Jan Révai jako Dan Reynolds z Imagine Dragons - Thunder

Imagine Dragons patří v současnosti k nejoblíbenějším kapelám světa. Americká rocková skupina z Las Vegas má za sebou teprve deset let existence, přesto partičku kolem zpěváka a bubeníka Dana Reynoldse vynáší do nebes jak odborná kritika, tak fanoušci po celém světě. A koncerty má opravdu nezapomenutelné, jak se čeští příznivci mohli přesvědčit nedávno v Praze nebo loni na Colours of Ostrava. Jenomže tento song se vymyká jejich standartu. Obvyklý explozivní dynamický zvuk je pryč a nahradil ho diskotékový rytmus. Jak si Jenda poradí s chytlavou písní? Jeho syntezátorové thunder bude vaši hlavu trápit ještě dlouho po vystoupení.

Patrik Děrgel jako Lenny Kravitz - American Woman

Lenny Kravitz je považován za jednoho z prominentních rockových hudebníků naší doby, který překračuje žánr, styl, rasu i třídu. Během své dvacetileté hudební kariéry se Kravitz, který našel zalíbení ve vlivech soulu, funku a rocku 60. a 70. let, proslavil jako talentovaný skladatel, producent a multiinstrumentalista, který sype hity z rukávu. Jenomže American Woman jeho hit není, písničku napsala a nahrála kanadská skupina Guess Who v 70. letech. Leny ji vzal, zpomalil, zjemnil, ubral kytarové sólo a vytvořil nekompromisní doják o chlapci, který nechce chodit s Američankou.

Vojtěch Drahokoupil jako Katy Perry - Last Friday Night
Katy Perry má vše, co by správná popová hvězda měla mít - krásný obličej, dokonalé tělo, alespoň trochu zajímavý hlas, vybroušený arzenál producentů a v neposlední řadě miliony fanoušků. Její hit o páteční noci dokázal, že pop může být stále zábava. K němu si připravila i pěkně ujetý videoklip. V osmiminutovém minifilmu se dočkáte alter ega Perry, brýlaté třináctileté šprtky s rovnátky nazvané Kathy Beth Terry. Videoklip tehdy zničil celý internet. Pozorní diváci si v nejrůznějších cameo rolích mohou všimnout Darrena Crisse a Kevina McHalea z "Glee", hvězdičky Rebeccy Black, Kennyho G nebo druhdy dětského rodinného bandu Hanson. Saxofonový závěr je pak tou pravou tečkou na závěr, která písničku odliší od všech ostatních radio-friendly songů.

Článek pokračuje na následující straně!

 

Maci