SEZNAM SONGŮ SOBOTNÍ TVÁŘE: Klasika od Hany Zagorové, česká folkovka i píseň o špindíře!

Zdroj: TV Nova

Sobotní pokračování páté řady show Tvoje tvář má známý hlas bude opět stát za to! Na jaké songy se můžete těšit? A jakými proměnami vás osmička soutěžících pobaví? Diváky čeká i jedno překvapení v podobě oblíbené moderátorky Lucie Borhyové. Podívejte se!

tvoje tvář má známý hlas

Ondra Sokol a Lucie Borhyová jako Hana Zagorová a Karel Vágner - Hej mistře basů
Někteří starší umělci se na sklonku své profesní kariéry rádi podělí o zajímavé historky ze života. Nejvděčnějším tématem je pochopitelně "kdo s kým", protože jak známo, ve světě showbyznysu dochází a vždy docházelo k mnoha zajímavým propojením. Tehdy se svět dozvěděl, že duo hitmakerů spolu dlouhá léta peklo. Na začátku sedmdesátých let Vágner odešel od Pilarové k Zagorové. Tohle profesní rozhodnutí mu vlastně zachránilo život. Kapela Evy Pilarové v únoru zemřela při leteckém neštěstí. Jak si Lucka Borhyová poradí s rolí muže a jak zvládne zpívat před tolika lidmi?

Robert Jašków jako Jarmila Šuláková - Na Vsetína tam je lúka
Národ ji miloval pro její hlas a lásku k moravským lidovým písničkám. Valašská "cérenka", jak lidé Jarmile Šulákové přezdívali, bohužel minulý rok odešla do hudebního nebe. Výřečná, vtipná dáma, umělkyně s širokým srdcem, která udělala pro tradiční lidovou kulturu mnoho, dávala celý svůj bohatý umělecký život radost všem svým nezapomenutelným hlasem, optimismem i temperamentem. Jak si Bob poradí s folkovou písničkou? Bude to další likvidace?

Jan Révai jako Sexy Dancers - Slim Jim
Skupina Sexy Dancers má dvacet let od své nejvýznamnější, první a současně poslední desky, která se jmenuje Butcher's On The Road. Z dnešního pohledu by se o Sexy Dancers dalo říct, že jde o superkapelu. Respektive o uskupení složené z členů jiných známých kapel. Byli jedním z funkových projektů Romana Holého. Základní muzikantské složení tvořili členové kapel J.A.R. a Illustratosphere s Danem Bártou a Darou Rolins u mikrofonů. Jejich píseň Slim Jim patří k největším tuzemským hitům devadesátých let.

Patrik Děrgel jako Rag’n’Bone - Skin

Pokud byste v běhu každodenního života zaslechli v reprácích Roryho Grahama (to je jeho skutečné jméno), pravděpodobně byste k onomu vokálu přiřadili spíše Gregory Portera než dvaatřicetiletého bělocha z jižní Anglie. Je to tak. Ve chvíli, kdy Rag'N'Bone Man rozpohybuje svoje hlasivky, vás zasáhne silný proud soulových vibrací a emocí. Nejznámější song od něj je Human. Další obdobnou peckou je rozhodně Skin, kterou korunuje skvělý refrén s gospelovým potenciálem a notoricky známou hiphopovou rytmikou. Písnička je inspirována seriálem Game od Thrones, vztahem Johna Snowa s Ygritte.

Vojta Drahokoupil jako Stromae – Papaoutai

Již je tomu osm let, co se na hudební scéně objevil belgický hubeňour Stromae a se svým hitem "Alors On Danse" dobyl singlové žebříčky ve více než patnácti zemích Evropy. O tři roky později se monsieur Haver vrátil se zbrusu novým singlem "Papaoutai" a již po prvním poslechu posluchači skladbu nezařadili nikam jinam než do kolonky láska na první poslech. Zatímco texty tanečních tracků bývají mnohdy primitivní a popěvky typu oh oh oh, la la la slouží jako kýčovitá vycpávka, zpěvák Paul Van Haver šel do hloubky a řeší mnohem serioznější téma než vylévání mozků na sousedově house párty. K singlu vznikl videoklip, jenž celý koncept skladby podtrhuje. A Vojtu čeká francouzština!

Pokračování na další straně!

Maci