VIDEO: Vojta D se bude v sobotní Tváři trápit! S cizími zuby se nesmí vůbec hýbat

Zdroj: TV Nova

Vojta Drahokoupil ovládá dobře jazyk mateřský a anglický. Jak je na tom s kdysi světovým jazykem číslo jedna – francouzštinou?

tvoje tvář má známý hlas

Vojta Drahokoupil v sedmém kole zabrousí do Belgie, jejímž úředním jazykem je francouzština. Tento románský jazyk lásky patří mezi nejtěžší na světě, ale přesto je dobré umět alespoň základy. Francouzština je mezinárodním jazykem kuchyně, módy, divadla, výtvarného umění, filmu, tance a architektury. Je jazykem Victora Huga, Molièra, Leopolda Sendara Senghora, Edith Piaf nebo Jeana-Paula Sartra.


„Ono se to jinak píše a jinak se to vyslovuje. Jsem z toho hrozně zmatený,“ lamentuje idol dívek. „Musel jsem to všechno odposlouchat, nejde se to naučit z textu! V životě se tenhle jazyk nechci učit,“ prohlásil. A ještě k tomu bude muset zpívat s umělými zuby a jezdit na hoverboardu. Tenhle hezoun to nemá vůbec jednoduché!

Ještě že dostal pořádné lekce francouzštiny. I když byly od všeuměla Aleše Hámy. Na světě snad neexistuje jediná věc, kterou by tenhle Ferda Mravenec neuměl. „Aleš umí skvěle francouzsky,“ řekl v nadsázce Vojta. „Bude to velká výzva. Snad to lidi bude bavit, když uvidí, jak se tam trápím,“ zakončil Vojta. Na neštěstí druhých se holt kouká dobře.


Jak si Vojta s krásným, bohatým a libozvučným jazykem poradí? To zjistíte již tuto sobotu 13. října od 20:15 na Nově v pořadu Tvoje tvář má známý hlas.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Maci