JANEK LEDECKÝ OTEVŘENĚ: Proč by nikdy nešel do Tvojí tváře? Prozradil svou největší slabinu

Rovnou od státnic na právnické fakultě se vydal na turné s kytarou a od hudby ho už nikdo neodtrhnul. Jeho dvacet let staré hity pořád hrají česká rádia. Janek Ledecký se však dnes věnuje hlavně muzikálu. A k tomu porotcuje i v show Tvoje tvář má známý hlas. Jak ho to baví?

tvoje tvář má známý hlas

Je mu šestapadesát, ale jeho kondici a figuru mu mohou mladší ročníky závidět. Nemluvě o jeho veleúspěšné kariéře. Tu dělí tři zásadní zlomy: úspěšný konkurz na zpěváka do rockové kapely Žentour, první vlastní sólové album Na ptáky jsme krátký a nápad, aby hudebně převyprávěl Hamleta. To bylo před více než dvaceti lety. Dnes má Janek Ledecký na svém kontě muzikály čtyři. A snaží se je dělat jinak, než je v Čechách zvykem. Současně sedí i v porotě Tvojí tváře.

Podle Janka Ledeckého, je to poctivě udělaná televizní zábava, která lidi zkrátka musí bavit. Původně ale moc další řadě šanci nedával. „Začínal jsem se skepsí, že už to nejlepší máme dávno za sebou,“ prozradil. „Ale to vůbec není pravda, nečekal jsem, že dáme do kupy zase tak vyrovnanou osmičku, která si sama nasadila laťku hodně vysoko,“ přiznává vystudovaný právník.

Během všech pěti řad se dokonce objevil i na pódiu a vyzkoušel si vystupovat. Například jako Mick Jagger s písničkou Satisfaction nebo v duetu s Jakubem Kohákem jako Righ Said Fred s hitem I´m Too Sexy. Nastává otázka, co kdyby si vyzkoušel celou soutěž v kůži soutěžícího? „Já bych do toho nešel, jsem k sobě dost sebekritický a netroufl bych si na to,“ uzavírá.Tak diváci mohou doufat, že Janka alespoň ještě uvidí v některém ze speciálních čísel!

 

 

 

Maci