TOP 10 Patrika Děrgela: Co jste nevěděli o nejnovějším účastníkovi Tvojí tváře? Zahrál si i v Ulici! VIDEO

Jedním z mladých a talentovaných účastníků nové řady show Tvoje tvář má známý hlas bude herec a zpěvák Patrik Děrgel. Stačilo málo a herecké profesi se vůbec nevěnoval! Čím mohl být?

tvoje tvář má známý hlas

1. Patrik Děrgel pochází z Bohumína, kde vyrůstal. Sedm let hrál hokejovou extraligu za Orlovou na postu brankáře. Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a činoherní herectví v Praze na DAMU, kterou ovšem kvůli natáčení nedokončil. Kdyby nepřesedlal na herectví, podal by si pravděpodobně přihlášku na sportovní gymnázium, nebo na střední lesnickou školu.

 

2. Sympatický herec o sobě tvrdí, že není technicky zdatný, proto ho také nenajdete na žádných sociálních sítích. Ale co není, může být!

3. Od roku 2011 do roku 2015 byl v angažmá ve Švandově divadle na Smíchově. Velký úspěch mu přinesla role dánského kralevice Hamleta ve stejnojmenném představení, za kterou získal cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku
a nominaci na Cenu Thálii za nejlepší mužský herecký výkon. Protože v představení Hamlet Patrik odhalil své pozadí, novináři o něm začali psát jako o Hamletovi s nejhezčím zadkem.

4. Režisér Daniel Špinar, který Hamleta režíroval, mu na základě spolupráce nabídl angažmá v Národním divadle, kde Špinar působí jako umělecký ředitel činohry.

5. Společně s kamarádem z konzervatoře Michalem Sedláčkem založili kapelu Ema, kterou nepojmenovali po dávné lásce, ale podle nejvyššího bodu Ostravy, kterým je kopec z navozeného odpadu z huti.

 

6. Kapela hraje folkrock s nádechem popu a Patrik kromě zpěvu a kytary obstarává i skládání textů.

7. Díky videu ze silvestrovských oslav, kde zpívá na Radhošti lašskou hymnu, Patrika oslovil Robert Kodym, jež ho obsadil do muzikálu Lucie, větší než malé množství lásky. Následně se v jedné z hlavních rolích představil i v muzikálu The Addams Family.

8. Několik let ho diváci mohli vídat v seriálu Ulice jako Vaška Hartla - partnera Gábiny Pumrové. Vašek byl student speleologie, nerozuměl si ale moc se Šímou. Vidět jste ho mohli také v seriálu Kriminálka Anděl.

9. Ani Patrikovi se nevyhnuly poruchy učení, které ho paradoxně přivedly k herectví. Jako dysgrafik a dyslektik musí nad texty strávit větší množství času.

10. Jeho partnerkou je herečka, kterou znáte mimo jiné ze seriálu Redakce, Markéta Frösslová. Společně mají syna Vavřince.

 

 

 

kuci