Janek Ledecký

Aktualizováno 15.9. 2016 14:47
Tvoje tvář má známý hlas: Janek Ledecký
Zdroj: TV Nova

Čtyřiapadesátiletý zpěvák a muzikant Janek Ledecký se proslavil v osmdesátých a devadesátých letech celou řadou hitů, poté začal psát muzikály. Do poroty usedl již v první řadě soutěže Tvoje tvář má známý hlas.

Český zpěvák, kytarista a skladatel, který po gymnáziu vystudoval Právnickou fakultu. Naštěstí pro nás se ale rozhodl právnickou kariéru zahodit a věnovat se muzice. Jeho muzikantská kariéra započala již v době studií v roce 1982, kdy byl přijat do vokálního septetu Jany Koubkové. Ve stejném roce začal koncertovat se skupinou Žentour a od roku 1992 vystupuje sólově.

V roce 1994 získal Janek Ledecký Zlatou desku a v roce 1997 cenu Gramy.

Mezi jeho nejznámější alba patří Na ptáky jsme krátký, Právě teď, Jenom tak nebo Sliby se maj plnit o Vánocích. Angažoval se také v muzikálech z nichž za zmínku stojí Pěna dní v divadle ABC. U muzikálu Galileo a Hamleta je dokonce autorem hudby i libreta.

I přesto, že Janek Ledecký působí na hudební scéně již velmi dlouho, na popularitě mu to neubírá. Jeho hudební projekty se stále setkávají s úspěchem.

V Tvojí tváři to není žádný nováček. V porotě zasedá již podruhé a za jeho odborné názory jsou rádi nejen samotní soutěžící, ale i diváci.

Nova.cz