Jakub Kohák

Aktualizováno 7.9. 2016 15:13
Jakub Kohák - 1
Zdroj: Oficiální zdroj / Instagram.com

Jednačtyřicetiletý Jakub Kohák se proslavil jako režisér mnoha známých reklam, ale zahrál si i v několika filmech. Televizní divák ho výrazněji zaregistroval díky úspěšnému seriálu Okresní přebor.

Jakub Kohák je velmi talentovaný český režisér, který se s velkou chutí věnuje tvorbě televizních reklam, krátkých filmů, spotů a videoklipů. Jeho reklamy si vysloužily mnoho cen a to nejen u nás, ale i v zahraničí. Na festivalu v Cannes byl dokonce prezentován v prestižním světovém výběru Young Directors (mladí režiséři).

Tento herec a režisér oplývající neotřelým humorem je držitelem ceny Anděl (1999) za nejlepší český videoklip. Mezi nejznámější reklamu, kterou režíroval, patří bezesporu reklama na Kofolu. On sám se také objevil v reklamě na T-mobile po boku Vojty Kotka a Lukáše Pavláska jako trenér Zadar.

Díky čemu se však proslavil u diváků a co ho dostalo do popředí, byl oblíbený seriál Okresní přebor. Původní záměr byl ten, že Jakub Kohák bude pouze režírovat, ale nakonec se postavil před kameru.

Diváci ho mohli vidět také ve filmu U mě dobrý, v pohádce Čert ví proč nebo v seriálu Doktoři z Počátků.

Jakub Kohák také není žádný začátečník a jako samozvaný předseda poroty do ní usedne již podruhé. Jeho postřehy a názory na výkony soutěžících stojí rozhodně za to.

Nova.cz