PROBLÉM HVĚZDY TVÁŘE: Věčnému záporákovi nechtějí prodat ani ROHLÍK. A 7 věcí, které o něm nevíte

Aktualizováno 28.08.2018

Atentát - Robert Jašków

Robert Jašków, nadaný seriálový a divadelní herec, který většinou hraje padouchy, toho v životě zažil hodně, a to i mučení! Co jste o budoucí hvězdě pěvecké show Tvoje tvář má známý hlas možná nevěděli?

Robert Jašków (48) strávil dětství převážně v Peci pod Sněžkou a v žilách mu koluje polská a maďarská krev. Vystudoval DAMU a začal se intenzivně věnovat hraní v pražských divadlech. Žije v Praze s herečkou a dlouholetou přítelkyní Petrou Bartošovou, s níž má tři děti: Jana, Jakuba a Marjánku.

Zdroj: TV Nova


Před kamerou záporák, za ní dobrák. Statná vysoká postava a ostré rysy v obličeji, fyzický vzhled Roberta předurčil pro role padouchů a drsných chlápků. V Ordinaci v růžové zahradě 2 nyní ztvárňuje Leoše Máru, schopného chirurga s vysokým egem, který je pro své blaho schopný všeho. V seriálu Ulice se zapsal jako mafiánský boss Vasil Ševčenko a v Expozituře i Atentátu jako nekompromisní kriminalista Dan Chládek. V soukromém životě je opakem svých rolí, laskavý a usměvavý pohodář.

Zdroj: Archiv TV Nova


Co jste o herci možná nevěděli:

- Vyrůstal jako jedináček, až v dospělém věku zjistil, že má v Polsku čtyři sourozence – dva bratry a dvě sestry. Sami ho vyhledali a kontaktovali, když našli jeho starou fotografii.

- S přítelkyní Petrou jsou spolu zhruba dvacet let! A prvně se seznámili v divadle. Na svatbu zatím nedošlo, ale nebrání se jí.

- Své soukromí si hlídá tak, že novinářům nechce dávat k dispozici fotky své rodiny.

- Ztvárnění záporáků sebou někdy přináší i nečekané záporné reakce lidí v okolí. Robert nezapomene na moment, kdy mu v obchodě nechtěli prodat ani rohlík! Občas si také musí na ulici vyslechnout i nějaké ty slovní útoky. 

- Za své negativní role je stejně rád, užívá si je a věří, že záporný hrdina nabízí herci prostor k úvahám a hraní.

- Ke svým rolím přistupuje velmi zodpovědně a přípravy nepodceňuje, naopak vyhledává. Podstoupil tak policejní výcvik, naučil se jezdit na motorce, střílel z kulometu i ostřelovačské pušky a dokonce se zúčastnil několika skutečných operací, kdy pozoroval doktory při výměnách kyčelních kloubů či při endoprotézách. Sám měl tu čest si i něco zašít.

- Mezi nepříjemnou hereckou zkušenost řadí mučící scénu ze seriálu Atentát, kdy v rámci role okusil waterboarding, tedy mučící techniku, kdy se přivázané osobě leje přes hadr či celofán na obličej voda, což ztěžuje dýchání a navozuje pocit topení se.

Zdroj: TV Nova

„Podstoupil jsem waterboarding, opravdu. Na chvilku za mě zaskočil dublér, ale když jsme jeli ostrou, byl jsem to já. A taky mě málem utopili, aby měli hezký záběry. Je to fakt hustý, jsem ale rád, že jsem si to vyzkoušel, i když je to hnusný pocit. Byl jsem připoutaný, hlavou dolů, měl mokrý hadr přes obličej, na který lili vodu. V tu chvíli máte pocit, že se topíte, ale nemůžete se utopit. Nemůžete mluvit, dýchat, ale neumřete. A může to trvat dlouho. Normálně mě mučili,“ vzpomíná na natáčení herec. Na reportáž ze zákulisí této scény se podívejte zde.


Jak se bude věčnému záporákovi dařit v talentové show Tvoje tvář má známý hlas? Na to se můžete těšit již brzy na Nově.

Podívejte se na rozhovor s Robertem o soukromí i práci:
Zdroj: TV Nova

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

To je podívaná: Robert Jasków před 17 lety! Poznali byste ho? FOTO uvnitř

Nemohl dýchat a měl pocit, že zemře: Při natáčení Atentátu Roberta Jaškówa skutečně mučili!

Účastnice Tvojí tváře a hvězda Ordinace chtěla skončit s herectvím. Její důvod vás dojme

 


Tvoje tvář má známý hlas není pro padavky! Ján Jackuliak prozradil, s čím nejvíc bojuje