Porotce Tváře slaví životní triumf. Janek Ledecký je nyní hvězdou i v zahraničí!

Aktualizováno 17.03.2018

Janek Ledecký a jeho dcera Ester
Zdroj: Mediafax

Pěvecká hvězda Janka Ledeckého byla nejzářivější už před téměř dvaceti lety. Od té doby věnoval stále více energie něčemu jinému než zpěvu. A teď slaví obrovský triumf!

Janek Ledecký vstával v sobotu 17. února plný napětí. V korejském Čongsonu ho čekal druhý nejdůležitější den na Zimních olympijských hrách. Jeho dcera Ester Ledecká jela Super-G na olympiádě. Obrovským úspěchem by pro ni byla první desítka. O té hudebník snil.
 

Ač sám na lyžích nikdy nezávodil, trávil poslední roky na sjezdovkách po celém světě. Jeho dcera Ester Ledecká se na snowboardu dokázala propracovat mezi světovou elitu. Stala se mistryní světa, vyhrála Světový pohár. A minulý rok si k tomu přidala lyžování.
 

Ve Světovém poháru zatím nikdy na stupních vítězů nestála. Ale olympiáda je vždy něco jiného. A v Koreji byla od prvního tréninku mezi nejlepšími. Nebo jim to nandala. Soustředila se na svůj výkon, nemluvila s novináři a její trenéři mlčeli. Proto se do Česka nedoneslo, že Ester Ledecká je v životní formě. Ale Janek Ledecký to věděl. A nemohl se dočkat sobotnho rána.
 

Potom už to šlo rychle. Rakušanka dole v cíli přijímala gratulace k vítězství, když s číslem 26 vyjela na svah Ester Ledecká. Na druhém mezičase už vedla a cílem projela s náskokem jediné setiny vteřiny. Ale na to se historie ptát nebude. Největší senzace v dějinách olympijského alpského lyžování byla na světě. 

Janek Ledecký byl rázem v centru dění. Hovořit s ním chtěly ty největší zahraniční štáby. Jak dokázal v Česku populární zpěvák dostat svou dceru na pozici nejlepší sjezdařky zimní olympiády?
 

"Pořád jsem to nedokázal zpracovat. Je to obrovská satisfakce. Ester si to zaslouží, protože to, co odevzdává sportu, si málokdo dokáže představit, natož aby něco podobného dělal," řekl pro Radiožurnál. "Miluje i tu dřinu. Její největší trik je, že miluje se udřít málem k smrti na tréninku."
 

Ester Ledeckou velebí média po celém světě jako neuvěřitelný talent. Ale i za jejím úspěchem je hlavně tvrdá dřina.


Kompletní zpravodajství ze zimní olympiády v korejském Pchjongjangu najdete ZDE.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Zlatý příběh Ester: Lyže si půjčila! A proč měla brýle na tiskovce?

Zlaté vyznání: Maminka si tohle vítězství zasloužila, děkovala Ester


„Lekal jsem se sám sebe!“ Roman Zach ukázal, co skrýval pod kostýmem