Aktualizováno 15.9. 2016 14:52

Roman Vojtek

Roman Vojtek
Zdroj: TV Nova

Čtyřiačtyřicetiletý Roman Vojtek vystudoval na brněnské JAMU muzikálové herectví, ale do povědomí diváků se zapsal zejména jako charakterní herec.

Zpěv bavil Romana již odmalička, ale než se rozhodl pro tuto cestu, vyučil se seřizovačem obráběcích strojů a ve stejném oboru i pracoval. Až po několika měsících se přihlásil na brněnskou JAMU a vystudoval obor muzikálové herectví. Již během studia účinkoval na divadlení scéně Městského divadla v Brně, kde také po absolutoriu dostal své první angažmá. V roce 1997 byl dokonce nominován na cenu Thálie.

Roman se stal také spolumajitelem nahrávacího a dabingového studia, které je nyní jedním z největších a nejmodernějších studií na Moravě.

V Praze jsme mohli tohoto herce a zpěváka vidět například v muzikálech Pomáda, Monte Christo, Vlasy, Noc na Karlštejně nebo Producenti, za který získal v roce 2006 další nominaci na Cenu Thálie. Ve stejném roce vydal své debutové album a neotálel a následující rok vydal druhé.

Diváci znají Romana i z televizních obrazovek. Zahrál si ve filmech Líbáš jako bůh a Líbáš jako ďábel nebo v pohádce Peklo s princeznou. Hraje také televizním seriálu Ulice.

Roman Vojtek si také splnil svůj sen a s Vítkem Fialou si založil kapelu s názvem Fantastic 80's, kde vystupují oblečení do módních výstřelků z osmdesátých let.

Aby toho nebylo málo, věnuje se také moderování plesů a různých společenských akcí. Nyní je v roli soutěžícího, ve které jistě obstojí na výbornou.

TV Nova

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.
reklama