Aktualizováno 13.7. 2017 13:49

Nedokončila školu, přesto patří mezi nejlepší české herečky! A tohle vše o Tatianě Vilhelmové víte?

Tatiana Vilhelmová
Zdroj: Nova.cz

Jedna ze čtyř finalistek známé televizní show Tvoje tvář má známý hlas si své soukromí hlídá jako čert! Přesto existuje pár zajímavých drobností, které jste o maličké Tatianě určitě nevěděli! Jaké to jsou?

 

 

Tatiana Čecháková, vystupující pod jménem Tatiana Vilhelmová je česká filmová a divadelní herečka. Ovšem nechybělo málo a herečku bychom znali spíše jako baletku! Několik let navštěvovala hodiny baletu a zpěvu v Kühnově dětském sboru. Avšak slavnou se stala až na prknech, která znamenají svět. Přes deset let byla členkou souboru Dejvického divadla, kde její nejznámější rolí zůstává Pamina z inscenace Kouzelné flétny. Kromě filmových rolí si vyzkoušela i ty seriálové. Vidět jste jí mohli například v Okresním přeboru.


To je jenom krátký výčet z jejího bohatého života. Od začátku Tváře se ihned zařadila k velkým favoritům s kladným hodnocením od poroty i diváků. Například její vystoupení jako malý Michael Jackson s naprostým přehledem vyhrálo, a zazářila i v dalších.

 

Nyní se můžete dozvědět několik zajímavostí z jejího života. Věděli jste například, že:


1) Obrečela své vlasy
Její první role byla ve filmu Indiánské léto, za který byla poprvé nominována na Českého lva. Zahrála si zde jedno ze čtyř dospívajících dětí, prožívajících jejich první lásky. Sedmnáctiletá Tatiana zažila během svého natáčení velké věci, například jí před kamerou ostříhali vlasy. Trochu silná káva na první natáčení.


2) Má nezvyklé problémy s Puškinovou Taťánou
Nejčastěji ztvárňuje postavy jménem Jana a Marie. Máňa je podle jejích slov spolu s Pepinou a Taňkou i její soukromá přezdívka. Netypické ruské jméno této herečky bývá často komoleno. Správně je Tatiana ne Taťána nebo Táňa. Pro podobnost příjmení je také zaměňována se starší herečkou Gabrielou Wilhelmovou.


3) Kdo je její nerozlučná parťačka?
Česká herečka Anna Geislerová je její přítelkyní a spolu jsou někdy obsazovány do stejných děl. Poprvé spolu hrály v TV seriálu Prima sezóna sestry Alenu (Tatiana) a Irenu (Anna). Podruhé ve filmu Návrat idiota sestry Olgu (Vilhelmová) a Annu (Geislerová). Společně se účastnily i realizace dalších filmů jako Okénka, Můj otec a ostatní muži, Štěstí. Ve filmu Divoké včely si tuto nerozbornou spolupráci Geislerová zařídila tak, že zahrála mrtvou sestru Vilhelmové – jenom jako fotografie na náhrobku.


4) Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi Táňou
Ovládá plynule angličtinu, ruštinu a velmi dobře i němčinu. Její maminka Karla Winklerová (žijící v Jihoafrické republice, tatínek v Ukrajině) se živí německými překlady.


5) Filantropie je jejím životním koníčkem?
Podílí se na řadě dobročinných akcí, často se svou kamarádkou Aňou Geislerovou, například:
• Vánoční bazar v Mokré čtvrti spolu s Aňou Geislerovou a Peterem Serge Butkem od roku 2002 až do dnes.
• Ambasadorka Avon Pochodu proti rakovině prsu, který je každoročně konaný od roku 2001.


6) Byla „výborná“ studentka
Sice patří k neobsazovanějším herečkám, ale málokdo tuší, že vůbec nemá herecké vzdělání. Stejně jako další finalistka soutěže Tvoje tvář má známý hlas Martha Issová nedokončila studium Státní konzervatoře Praha a její nejvyšší vzdělání je jenom základní stupeň. Rovnou totiž skočila na divadelních prknech a záhy přišla nabídka na hlavní roli ve filmu Indiánské léto. Dnes je nejvyhledávanější českou herečkou a za své role sbírá filmové ceny. Pro zajímavost - ani její nejlepší kamarádka Aňa Gaislerová nedokončila konzervatoř.


7) Je sběratelkou prestižních ocenění
Několikrát byla nominována na různá ocenění . Sedmkrát Český lev, Cena Thálie, Cena Alfréda Radoka, Neviditelný herec a více. Sedmá nominace na Českého lva 2006 za hlavní ženský herecký výkon ve filmu Štěstí byla korunována vítězstvím. Ocenění se dočkává i na zahraničních festivalech. A to na Televizním festivalu Monte Carlo 2001 za snímek Společnice.


8) Odhalila lásku, kterou nikdo tenkrát nečekal
Měla několik potencionálních životních partnerů. Za zmínku určitě stojí její celoživotní kamarád Pavel Liška. Byla dokonce vdaná za produkčního Pavla Čecháka, se kterým má dva syny Františka a Cyrila. Ovšem oporu a celoživotní štěstí nalezla až ve svém současném partnerovi. O sedm let mladší herec a zpěvák Vojtěch Dyk poznal Táňu už v roce 2011. O 2 roky později se jim narodil společný syn Alois. Po tom, co se dali dohromady, se rozpadla skupina Nightwork. Pro zajímavost stojí říct, že předtím, než se milenci potkali, hrál Vojtěch ve filmu Ženy v pokušení, kde má o několik let starší partnerku. Rok po natáčení se dal dohromady s Táňou, která stejně jako jeho filmová partnerka, je o několik let starší.

 

Připomeňte si i její nejvtipnější moment ze zákulisí Tvojí tváře! Naleznete ho ZDE!

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VELKÉ FINÁLE TVOJÍ TVÁŘE: Speciální číslo poroty, nečekané překvapení a mnohem víc!

TO TU JEŠTĚ NEBYLO: Rozhodněte, jakou píseň Markéta Konvičková zazpívá!

CO JSTE NEVĚDĚLI O PEROUTKOVI: Doma chová slepice a všechny se jmenují úplně stejně!

ULIČNICE MARTHA: Měla rozepře v rodině i ve škole. Vyhodili ji, ale svého snu se nevzdala!

 

Nova.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.
reklama