NOVÝ KAREL GOTT české hudby doufá, že ho nepotká Justin Bieber! Proč má z hudební ikony strach?

Aktualizováno 15.8. 2017 18:34
Kopečný vs Bieber
Zdroj: Profimedia / TV Nova

V každé řadě show Tvoje tvář známý hlas se objevil minimálně jeden mladý, zatím nepříliš objevený talent. Adam Mišík, Jan Cina, David Gránský nebo Milan Peroutka. Všichni se rázem stali miláčky fanynek a pracovní nabídky se jim jen hrnuly. Zařadí se mezi ně i Honza Kopečný? Talentu a zkušeností na to má dostatek!

Dnes teprve osmadvacetiletý Jan, rodák z Českých Budějovic, měl na začátku své kariéry velké štěstí! Nebýt náhody, možná bychom jej na prknech divadel tak často nevídali. Zpočátku totiž zpíval na jihu Čech v několika neprofesionálních produkcích a až po nějakém čase si řekl, že by to mohl zkusit dotáhnout na profesionální úroveň. Jeho první konkurz byl na roli v muzikálu Hamlet v Divadle Broadway. Jak to dopadlo? To zjistíte níže spolu s dalšími zajímavostmi o tomto zpěvákovi!

Nyní se můžete dozvědět několik zajímavostí z jeho života:


1) Docházel na hodiny zpěvu ke zpěvačce, herečce, textařce a hudební skladatelce Lindě Finkové.

2) Ztvárnil jednu z hlavních rolí, prince, v pohádkovém muzikálu Sněhurka a sedm trpaslíků, která mu byla nabídnuta režisérem Davidem Codym.

3) Od roku 2010 je sólistou Swingového orchestru Jihočeského Rozhlasu pod vedením Václava Hlaváče. Tento orchestr vystupuje na nejprestižnějších kulturních akcích nejen v Jihočeském kraji, ale po celé České republice.

4) Ve světové verzi muzikálu Janka Ledeckého Hamlet – The Rock Opera Jan ztvárnil postavu Rosenkranze. Byla to jeho první větší role v Praze a poté se mu nabídky jen hrnuly!

5) Ve světové premiéře muzikálu Zdeňka Bartáka a Petra Markova CASANOVA se Jan představil v titulní roli Girolama Casanovy.

Maci/nova.cz