Aktualizováno 15.9. 2016 14:52

Markéta Procházková

Markéta Procházková
Zdroj: TV Nova

Třicetiletá Markéta Procházková zpívala vždy. V roce 2003 vyhrála pěveckou soutěž Jihlavský slavík a následně se stala i absolutní vítězkou televizní soutěže Rozjezdy pro hvězdy na TV Nova.

Jihlavská hvězda, která začala zářit ve svém rodné městě. Markéta Procházková, která do svých devatenácti let žila a studovala v Jihlavě, zde také zvítězila v pěvecké soutěži Jihlavský slavík. Stala se dokonce i vítězkou televizní soutěže Rozjezdy pro hvězdy. Po tomto úspěchu se rozhodla věnovat zpěvu profesionálně.

Po gymnáziu tedy zasvětila své studium zpěvu a navštěvovala Konzervatoř Jaroslava Ježka se zaměřením na muzikálové herectví. Zde se také seznámila se zpěvákem a finalistou první řady pěvecké soutěže Česko hledá Superstar, Tomášem Savkou, se kterým šest let chodila.

Markéta ztvárnila nespočet rolí v českých muzikálech. Mezi nejznámější patří například Quasimodo, Kat Mydlář, Tři mušketýři, Mona Lisa, Adéla ještě nevečeřela, Pomáda, Krysař či Mata Hari.

Divákům je Markéta známá také z televizních obrazovek, ztvárnila také roli romské kuchařky v seriálu Gympl s (r)učením omezeným.

Její výkony v Tvojí tváři budou jistě stejně precizní jako ty muzikálové, kterých má Markéta na kontě opravdu mnoho.

Nova.cz

Diskuze

22.11. | 20:55 peklo123456
1
Náhlasit nevhodný komentář
market miluji te
17.10. | 00:59 Marcela Dostálová
7
Náhlasit nevhodný komentář
Dnes suveréně nejlepší!
11.10. | 11:01 Zdeniczka Ondrackova
2
Náhlasit nevhodný komentář
na tu Céline jsem zvědavá :-)
reklama